© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

PROJEKT BUDOWLANO- WYKONAWCZY KLINIKI STOMATOLOGICZNEJ W KOŚCIERZYNIE Z PROJEKTEM WNĘTRZ

Moim zadaniem było zaprojektowanie  wygodnego, rodzinnego gabinetu stomatologicznego w Kościerzynie  dla dwóch stomatologów i jednego lekarza. Powierzchnia lokalu to około 70m2.

Wymaganiem inwestora było stworzenie centralnej steryliazatorni dla obu gabinetów dentystycznych, a także dużej wygodnej łazienki dla personelu z natryskiem.

Podłużny układ lokalu narzucił układ korytarzowy z długim, centralnym ciągiem komunikacyjnym po bokach którego zlokalizowano wszystkie pomieszczenia, a także boczne wejście tylko dla personelu prowadzące z klatki schodowej.

Pani Inwestor oczekiwała klasycznego stylu w nowoczesnym wydaniu i tak powstało wnętrze w naturalnych, delikatnych kolorach bieli i szarości z elementami drewna w funkcji ocieplającej i dodającej domowego, przytulnego klimatu. Detale lekko inspirowane stylem new england takie jak gzymsy i kafle w kształcie cegiełki dodają wnętrzu charakteru. Dość podłużny korytarz został wizualnie  skrócony poprzez zastosowanie rytmu powtarzających się drzwi w kontrastującym kolorze, a także eleganckich, drewnianych donic z kwiatami. Ta ozdoba to pomysł Pni Inwestor , pełni także funkcję praktyczną, mianowicie  chroni ścianę przed zabrudzeniem.

Obniżenie gzymsu i podświetlenie w górę diodami led optycznie powiększa wnętrze i dodaje mu lekkości i przestrzeni, jednocześnie pomaga w ukryciu elementów infrastruktury technicznej.

Zadaniem inżynierskim było tutaj takie rozprowadzenie instalacji sanitarnych na dość rozległej powierzchni, żeby uciążliwości takie jak hałasy nie zakłócały pracy i zabiegów w gabinetach.

Urządzenia emitujące hałasy zlokalizowano w piwnicy, a instalacje kanalizacyjną poprowadzono pod stropem na poziomie piwnicy, zastosowano także wysoko wydajną wentylację z rekuperacją oraz klimatyzację dla zapewnienia komfortu użytkowania, wygody i dobrego samopoczucia pacjentów, a także z dbałości o środowisko naturalne.

Klinika działa w Kościerzynie, strona internetowa to: https://kwkdental.pl/

Autorem zdjęć jest Jakub Łęgosz

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia