© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

PROJEKT OSIEDLA ARKOŃSKA W GDAŃSKU DLA FIRMY INPRO

Projekt powstał w wyniku konkursu wewnętrznego ogłoszonego przez firmę INPRO. Pracowałam nad tym tematem jako architekt prowadzący i kierownik projektu w firmie PROCONCEPT

Wytyczne Inwestora mówiły o 3 prostych budynkach, położonych na działce w kwartale ulic Arkońskiej, Szczecińskiej i Śląskiej na Gdańskim Przymorzu o zadanej strukturze mieszkań.

Jeden z budynków położony wzdłuż ulicy Arkońskiej ma wysokość 6 kondygnacji, jest wyposażony w windę i zalicza się do kategorii średniowysokich z czego wynika sporo ograniczeń i dodatkowych wymagań prawnych zwłaszcza w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Pozostałe dwa budynki są 4-ro kondygnacyjne, jeden stoi przy ul. Szczecińskiej, a trzeci jest w głębi osiedla, od strony ul Śląskiej lokalizowany jest wjazd na osiedle i do garażu podziemnego.

Plany budynków są prostokątami. Kompozycja opiera się na zestawieniu materiałowym dwóch części budynku, dolna część jest tynkowana na biały kolor, górna część wykończona drewnem, lub materiałem drewnopodobnym optycznie obniża budynki. Drewniane wykończenia przestrzeni balkonowych oraz okna w kolorze i strukturze drewna nadaje budynkom bardziej przytulny charakter.

Wyraz estetyczny budynków jest wynikiem prostego układu funkcjonalnego , są to proste formy geometryczne, oszczędnie ozdobione wysokiej jakości detalem, oraz zróżnicowanym materiałem elewacyjnym. W celu zwiększenia wartości estetycznej obiektu nie przewiduje się instalowania na elewacji elementów reklamowych, napisów, znaków graficznych. W zastępstwie projektuje się wolnostojące obiekty niewielkich gabarytów służące umieszczeniu wszelkich informacji niezbędnych funkcjonowaniu lokali budynku.

Z pietyzmem zaprojektowano także wszystkie detale architektoniczne takie jak balustrady i barierki balkonów, porte- fenetre, wejścia do klatek schodowych, przedsionki ze skrzynkami na listy. Ogrodzenie z elementami podkreślającymi miejsca charakterystyczne, wejście główne wraz z identyfikacją wizualną.

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia