© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

PROJEKT BUDOWLANO- WYKONAWCZY GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH DENTAL SAND W GDYNI OKSYWIU WRAZ Z PROJEKTEM WNETRZ

Do zaprojektowania był gabinet stomatologiczny w lokalu, który był bardzo duży jak na pojedynczy gabinet, ale mały i dość nieustawny jak na dwa gabinety. Młodzi inwestorzy nie  mieli sprecyzowanych wymagań co do ilości pomieszczeń, a także nie wiedzieli co uda się zmieścić w tym lokalu, dodatkowo ustawność utrudniała przechodniość lokalu, ponieważ na tyłach mieści się  drugie wejście i ciąg komunikacyjny dzielący pomieszczenie był już narzucony

Po wielu próbach podziału tego wnętrza, udało się narysować koncepcję dwugabinetową z wymaganym zapleczem techniczno- gospodarczym, która została zaakceptowana przez Inwestorów.

Myślą przewodnią w zakresie aranżacji, wystroju i dekoracji wnętrza była bałtycka plaża w jesienno- letni, spokojny dzień z delikatnym słońcem zza chmur i wietrzykiem unoszącym delikatny beżowy piasek. Ten pomysł zainspirował także Męża Pani Stomatolog do wymyślenia nazwy gabinetu DENTAL SAND

To narzuciło kolorystykę  i zastosowane materiały, ściany pomalowano na gołębio niebieski kolor, podłoga wykonana ze specjalnej wykładziny typu tarket imituje stare drewno, jakie można spotkać na molach, pomostach i kładkach na piasku. Jako element dekoracyjny zastosowano fototapetę z widokiem morza poprzez wydmy i ich roślinność , na zdjęciu jest oczywiście „przyjemny wiaterek”

W tym układzie wnętrza nie zmieściła się poczekalnia z typową rejestracją i ladą i miejsce to musiało zostać ograniczone do kilku krzesełek w korytarzu, takie rozwiązanie było wystarczające i satysfakcjonujące  dla Pani stomatolog, która nie planuje prowadzenia recepcji z rejestracją.

Niestety nie udało mi się namówić  Właścicielki na  białe, zwiewne latawce w gabinecie pod sufitem, które dodatkowo przeniosłyby pacjenta w inny, wakacyjny wymiar….

Może innym razem

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia