© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

ARANŻACJA, REWITALIZACJA I GENERALNY REMONT APARTAMENTU NA WYNAJEM W GDYNI WRAZ Z WYPOSAZENIEM POD KLUCZ

Zlecenie obejmowało zaprojektowanie wnętrz oraz całkowitą renowację i rewitalizację apartamentu w Gdynia przy ul. Świętojańskiej. Inwestorzy zakupili zaniedbane mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy, potrzebowali firmy która podjęłaby się tego zadania.

Zaprojektowałam proste i funkcjonalne wnętrza, bez zbędnych ozdobników, detali które podrożyłyby koszty remontu.

Przed przystąpieniem do prac aranżacyjnych trzeba było oczyścić mieszkanie ze starych zabudów, armatury, kafli, instalacji, drzwi, nierównych tynków. Podłoga w kuchni okazała się do skucie na głębokość ok 10cm, ponieważ pod wierzchnia warstwą nietypowych płytek znajdowała się piasek. Postanowiłam pozostawić w mieszkaniu istniejący parkiet i po zabezpieczeniu i zakończeniu prac remontowych przeprowadzić jego renowację.

Wszystkie instalacje wodno- kanalizacyjna, elektryczna, teleinformatyczna zostały wymienione, a centralnego ogrzewania lekko zmodyfikowana, bez zmian pozostała instalacja gazowa. Wymieniono wszystkie drzwi wewnętrzne i listwy przypodłogowe.

Całkowicie inaczej zaaranżowano maleńką łazienkę, zamiast starej małej wanny wykonano narożny, półokrągły brodzik z kabiną ze szklanymi, otwieranymi drzwiami z małą ilością profili. Dużym wyzwaniem było takie ukrycie rur żeby nie pomniejszyć  i tak małej przestrzeni i nie zabudować kratki wentylacyjnej, udało się to osiągnąć za pomocą wysuniętej zabudowy pod sufitem, za którą jest ukryte podświetlenie led, co dodatkowo uatrakcyjnia ścianę na wprost wejścia.

Kuchnia również została całkowicie przebudowana, musiała się tutaj zmieścić również pralka, ponieważ w symbolicznej łazience nie było na to żadnej szansy. Kuchnia zaprojektowana w kształcie litery C ma blat roboczy pod oknem, na bocznym blacie zlewozmywak, a z tyłu na ścianie wejściowej kuchenkę, na wprost wejścia zmieścił się całkiem wygodny dla 4 osób stół z krzesłami, Zastosowano kolory białe, z elementami bladego szaro- bezowego drewna, jako akcent kolorystyczny występuje turkus. Kafle podłogowe  to motyw heksagonalny z przeszłości w nowym wydaniu.

Sypialnię również zaaranżowano w bielach, lekko przełamanych bladą szarością i turkusem, jest to mały pokoik, w który jednak znalazło się wygodne podwójne łóżko i pojemna szafa

Salon dla odmiany ma dużo rozweselającego żółtego w różnych tonacjach, ściany są jak w całym mieszkaniu białe, a zasłony i kanapa szare. Dużym atutem apartamentu jest naturalny, dębowy parkiet, który po renowacji wygląda pięknie.

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia