© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

PROJEKT BUDOWLANO- WYKONAWCZY GABINETU STOMATOLOGICZNEGO M- DENT W REDZIE WRAZ Z PROJEKTEM WNETRZ

Zadaniem projektowym było zaprojektowanie przytulnego o domowym, ciepłym, relaksującym wnętrzu gabinetu stomatologicznego. Problemem i dużym ograniczeniem była powierzchnia lokalu wynosząca niecałe 40 m2.

Program Inwestora zakładał umieszczenie w gabinecie dwóch unitów dla dwóch stomatologów mogących pracować jednocześnie, aparatu do przeswietleń RTG, urządzenia  pantomograficznego. Stworzenie przyjaznej poczekalni z rejestracją, toalety dla klientów, koniecznie osobnej toalety dla właścicieli, pomieszczenia socjalno- kuchennego, pomieszczenia brudownika, oraz pomieszczenia technicznego i ciągu sterylizacyjnego.

Był to bardzo ambitny program jak na tak małe pomieszczenie, jednak dzięki bardzo precyzyjnemu rozmieszczeniu i odpowiedniemu połączeniu wszystkich pomieszczeń udało się osiągnąć sukces. Powstał jeden duży gabinet z dwoma unitami, przesuniętymi względem siebie oraz z możliwością oddzielenia lekką, przesuwna ścianką dla zapewnienia większej intymności pacjentom. Na jednej ścianie zlokalizowano ciąg sterylizacyjny zgodnie z wymaganiami sanitarno- higienicznymi wraz z zestawem szafek na przyrządy, środki higieniczne itp, na innej ścianie zamontowano aparat rentgenowski obsługujący oba unity, a na przeciwległej zmieścił się aparat pantomograficzny.

Po wejściu do gabinetu można rozgościć się w całkiem wygodnej i przytulnej poczekalni, która zyskała efekt wizualnego powiększenia wnętrza dzięki zastosowaniu fototapety z perspektywą jednopunktową. W pomieszczeniu można zostawić odzież wierzchnią, skorzystać z toalety, poczytać prasę i zaczekać na wezwanie lekarza

Gabinet jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, toaleta dla klientów jest przystosowana do wymagań tych osób.

Właściciele i pracownicy mogą odpocząć oraz posilić się w malutkim pomieszczeniu socjalnym w który udało się zmieścić mały zlew, czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalowa do podgrzania posiłku oraz szafki i krzesełka. Zgodnie z oczekiwaniami maja również toaletę do wyłącznego korzystania niezależnie od klientów gabinetu.

Zgodnie w wymogami prawnymi musiały zmieścić się także pomieszczenia gospodarcze i techniczne, bez których gabinet nie mógłby działać.

Oczywiście trzeba było przerobić i znacznie rozbudować instalacje sanitarne, wentylacyjne i elektryczne w celu zapewnienia sprawnego działania urządzeń oraz komfortu użytkowego.

Gabinet powstał na osiedlu Reda Park wybudowanym przez firmę deweloperską Semeko.

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia