© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
ARCHAMO architektura Gdynia

PROJEKT BUDOWLANO- WYKONAWCZY KLINIKI STOMATOLOGICZNEJ NOWE ORŁOWO DENTAL CLINIC WRAZ Z PROJEKTEM WNETRZ

Nowoczesna klinika dentystyczna „Nowe Orłowo Dental clinic” powstała w niedawno wybudowanym przez firmę Hossa kompleksie Nowe Orłowo. Inwestorzy pragnęli miejsca ultra nowoczesnego, jasnego i białego  gdzie mogliby prowadzić zabiegi stomatologiczne z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu.

Do zaprojektowania było dość duże 100m2 pomieszczenie o kształcie podłużnym i proporcjach prostokąta o jednym boku 3x dłuższym od  krótszego, okna znajdowały się na jednym krótkim boku, a wejście z przeciwnej strony. Taki układ był trudny ze względu na odpowiednie doświetlenie  naturalnym światłem słonecznym pomieszczeń w których jest to niezbędne i wymagane przepisami prawa budowlanego. Układ funkcjonalny zakłada środkowy korytarz z bocznie położonymi pomieszczeniami, poszerzenie ciągu na początku mieści poczekalnię z recepcją i rejestracją. Na końcu znajduje się gabinet oddzielony w części szklanymi ścianami i drzwiami tak żeby doświetlić korytarz i kolejny gabinet odsunięty od ściany zewnętrznej z oknami.

Generalnie  klinika jest zaaranżowana w bieli, jednak zaproponowałam przełamanie koloru dominującego za pomocą dużego kontrastu czyli czerni. Podłoga występuje w lustrzanym połysku i jest jednolita w całym lokalu, przechodzi z pomieszczenia do pomieszczenia, co pięknie wygląda przy zastosowaniu szklanych ścian, pomieszczenia przechodzą jedne w drugie i w ten sposób robi się przestronnie i  jasno.

Na wejściu, na tylnej ścianie recepcji zastosowano ścianę wykończoną połyskującą płytą meblową w kolorze  czarnym i na niej umieszczono logo kliniki w białym, matowym kolorze, ponieważ gra kontrastów jest pomysłem przewodnim w tym wnętrzu.

Każdy z gabinetów jest podobnie zaaranżowany tzn. generalnie białe wnętrze ma dla kontrastu jedną ścianę czarną wykończoną trójwymiarową tapetą, a na jej tle wiszą pudełkowate, osobne szafeczki w kolorze białym.

We wnętrzach niebanalną rolę odgrywa oświetlenie, zarówno to specjalne, medyczne, które przy odpowiednio dobranych parametrach nie tylko idealnie oświetla miejsce precyzyjnej pracy, ale także nie zmienia barw, co ma bardzo duże znaczenie przy dobieraniu kolorów wypełnień i innych zabiegach.

W pomieszczeniach komunikacji i dla klientów za pomocą oświetlenia budowany jest nastrój i wrażenie przestrzeni.

Wszystkie instalacje wewnętrzne zostały poprowadzone w przestrzeni pod podłogą podniesioną oraz nad sufitem podwieszanym. Gabinet ma specjalnie zaprojektowaną instalację wentylacyjną, dzięki której można stosować znieczulenie gazem rozweselającym podtlenkiem azotu.

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
© 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. ARCHAMO architektura Gdynia